Mineral Kent Konakları

Mineral Kent

Masa Dağı`nın etekleri ‘‘Şehrin Gerdanı’’ olarak adlandırılmaktadır. Firmamız bölgenin en değerli alanını baştan mükemmel bir şekilde inşa etmeyi hedefliyor. Bölgenin planlamasını kentsel dönüşüm imkanlarıyla insanların birçok ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarladık. Bölge şehrin gerdanı olarak nitelendirildiği için planlamada yaşam alanlarına değerli taşların isimleri verilmiştir. Tamamlandığı zaman muazzam bir kent oluşacağı için Masa Dağı eteklerindeki bu projeye Mineral Kent Konakları ismini verdik.

Masa Dağı

1+1 | 2+1 | 3+1

5 Km

11 Km

100 m

2 Km

100 m

50 m²- 130 m²

Vizyon

Mineral Kent Projesi gelecek vizyonu yüksek bir projedir. Tasarımlar önümüzdeki 100 yıldan daha fazla zamanın ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Projede her bir detay, uzman kadrolarımızca hesaplanmıştır. Müşteri odaklı çalışma prensibimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz projelerimizde ekonomik kaygı bulunmamaktadır. Uzman kadrolarımız tarafından hazırlanan SWOT analizleri ve maliyet/fayda analizleri doğrultusunda hazırlanmış olan projemiz kendi kendini finanse etme yetisine sahiptir. Güneş enerjisi ile kendi elektriğini üreten binalar tasarlanmıştır. Akıllı konutlar, akıllı işyerleri ve akıllı sosyal donatı alanları ile altyapı projelerinin sistemleri birbirine uyumlu olarak hazırlanmıştır. Binaların tümü yeni bir yaşam alanı ve akıllı şehir tasarımıdır.

Misyon

Farklı kültürde yaşayan tüm insanların ortak taleplerini Mineral Kent Projesi`nde uygulamaktır. Birlikte yaşamanın ve kültürlerarası hoşgörünün bir simgesi olarak proje, 21.yüzyılın toplumlarını birleştirecek olan temel prensipleri hayata geçirmek için dünyanın farklı yaşam alanları incelenerek hazırlanmıştır. Projede sürdürülebilirlik ilkesine uygun yenilenebilir enerji kaynakları aynı zamanda güvenlik, sağlık, iletişim, ulaşım, konfor gibi düzenli yaşam oluşturmada, akıllı şehir uygulamaları kullanılmıştır. Gereksiz ve fazla eşyaların karmaşıklığından arındırılmış, az olanın aslında çok olandan daha kullanışlı olduğu mantığını göstermek için tasarlanmıştır. Mineral Kent Projesi, sadeliğin ihtişamının anahtarını insanlara vermeyi misyon edinmiştir.

Projenin Konumu

Proje Türkiye’de yer almaktadır. Türkiye; Asya, Avrupa, Afrika kıtalarının kesişim noktasıdır. Ülke Akdeniz, Ege Denizi ve Karadeniz ile çevrili yarımada formundadır. Ülkenin nüfusu 80 milyon ve siyasi başkenti Ankara’dır. Ekonominin lokomotifi İstanbul şehridir. Antalya şehri turizm, tarih ve tarımın başkentidir. Antalya’yı yılda 17 milyon turist ziyaret etmektedir.
Proje Antalya şehir merkezindedir. MİNERALKENT KONAKLARI şehrin ortasında bulunan Masa Dağı eteklerinde konuşlanmıştır. Masa Dağı şehrin tamamını görebileceğiniz manzaraya sahiptir. Dağ eteğinin eğimi sayesinde tüm konutlar ve işyerleri şehir ve deniz manzaralıdır

Projenin Çevresel Özellikleri

Proje uygulama alanı Antalya şehir merkezindedir. Tüm merkez ilçelere 10-20 dakika mesafededir. Proje şehrin anayollarına direkt bağlanmaktadır.
Havaalanına 15 dakika, denize 10 dakika, orman ve piknik alanlarına 5 dakika, hastaneye 5 dakika, tüm resmi kurumlara 2-10 dakika mesafededir.
Proje şehrin tamamını gören bir tepede ve yüksektedir. Deniz, doğa, şehir, gökyüzü, dağlar, ormanlar, yeşil alanlar ve parklar panoramik manzaralıdır.
Akdeniz iklimi yılın 10 ayı güneşli, 2 ayı ise parçalı bulutlu veya yağışlı geçirmektedir. Antalya’da derece yazın ortalama 30-40, kışın 10-15, ilkbahar ve sonbaharda ise 20-25 derece olmaktadır.

Projenin Altyapısı

Projenin altyapısı galeri sistemi içinde yapılacaktır. Su, elektrik, internet, telefon, doğalgaz, kanalizasyon, fiber kablolama tamamen yolun altına döşenecektir.Yol altyapı ve sitelerin altyapısında birinci sınıf kalite malzemeler kullanılacaktır.Sitelerin altyapısı da birinci kalite olacaktır. Kırmızı kot projeleri ile yağmursuyu tahliyesi yapılacaktır. Birinci sınıf asfalt kaplama 5 katmandan oluşmaktadır.

Proje Ürünleri 

Akıllı Konut: (1+1Konut 50-60 m2)(2+1Konut 80-90 m2)(3+1Konut 110-130 m2) Standart konutlar bu şekilde tasarlanmıştır. Ancak müşterinin talebi olursa 160-180-240-310-420-460-580-710-900 m2 konutlar tasarlanır.
Akıllı İşyeri: 200 ile 3000 m2 alana sahip akıllı işyeri ve mağazalar tasarlandı. Giyim mağazası, kafeterya, restaurant, banka, postane, eczane, market, oyun salonu, sinema, spor salonu, beyaz eşya mağazaları, mobilya mağazaları, eğlence mekanları projelendi.

Akıllı Sosyal Donatı Alanı: Çocuk parkları, bisiklet yolları, spor alanları, peyzaj alanları, kapalı otoparklar, kapalı pazar yerleri, toplantı salonları, çağın gereksinimlerini göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır.

Proje Ürünlerinin Özellikleri

Çevre Duvarı ve Aydınlatması, Peyzaj Alanı ve Aydınlatması, Açık Otopark, Kapalı Otopark, Araç Elektrik Şarj İstasyonu, Güvenlik Kulübesi, 7/24 Güvenlik Sistemi, Kamelyalar, Çocuk Oyun Alanları, Açık/Kapalı Yüzme Havuzu, Fitness Salonu, Açıkhava Spor Alanı, Hamam-Spa-Sauna, Sinema Salonu, Güneş Enerjisi Sistemi, Asansör, Uydu Bağlantısı, Fiber İnternet, Doğalgaz, Yürüyüş Parkuru, Eczane, Güzellik Salonu, Bilardo Salonu, Oyun Alanları, Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemi, Merkezi Yerden Isıtma Sistemi, Akıllı Ev Sistemi, Ambulans Hizmeti, Organik Tarım Alanı, Fırın, Soğuk Hava Deposu, Kuru Gıda Deposu, Kreş, Kafeterya, Çamaşırhane, Kuru Temizleme, Sığınak, Servis Otobüsü

Projenin Yenilikleri 

Sanal Gerçeklik Tanıtımı
Güneş Enerjisi Üretimi
Akıllı Kent Altyapısı
Akıllı Konutlar
Akıllı Ofisler
Akıllı Sosyal Donatı Alanları
5G Teknolojisi
Nesnelerin İnterneti
Depreme Dayanıklı
Kırmızı Kot Projesi
Altyapı Galeri Sistemi
Yenilenebilir Enerji Teknolojisi
Sağlık Teknolojisi Kullanımı
Ultra Güvenlik Paketi
Merkezi Geri Dönüşüm Deposu

Proje Süresi 

Projenin imar planları çalışmaları 2014 yılı mart ayında başlamıştır. Antalya Büyükşehir Belediyesi 2020 yılı mart ayında imar planı uygulamalarını mecliste onaylamıştır.
Uygulama 7 etaptan oluşmaktadır ve tüm etaplar 7 yılda tamamlanacaktır. 2023 yılında ilk etap başlayacak ve 2030 yılında tüm uygulama bitirilecektir. 2021-2023 yılları arasında projenin tasarımları ve ruhsatları hazırlanacaktır. 2023 yılı sonunda proje ürünlerinin örneklerini sunacağımız 30 adet prototip konut yapımına başlanacaktır.